Maribor prevladal v drugem polčasu

DSC_0280

Igralci Istrabenz plinov Izole so tekmo proti Mariboru začeli dobro – odločno v obrambi in učinkovito v napadu. Sredi polčasa so že vodili s tremi zadetki prednosti, a se je razlika pred odhodom na odmor že vidno zmanjšala. V drugem polčasu pa so Mariborčani zaigrali izjemno čvrsto v obrambi, kar je olajšalo delo njihovemu vratarju Urhu Kastelicu (18 obramb) in v 48. minuti je bilo že 17:21. Sledila sta dva zaporedna zadetka Izolanov, a se potem v končnici vseeno ni izšlo po naših načrtih. Nekaj napak smo naredili sami,  v ključnih trenutkih pa smo imeli tudi smolo s sodniškimi odločitvami (prekrška 76 kg težkega Luke Matjaševiča nad 128 kg težkim in za glavo višjim Kristianom Bećirijem sta malce v nasprotju z veljavnimi zakoni fizike, oziroma gravitacije).  Vseeno naši z igro niso razočarali, kar daje več upanja za naslednje tekme.

Istrabenz plini Izola : Maribor Branik 21:26 (14:13)

IZOLA Dvorana v Kraški ul., gledalcev 250, sodnika Teršek in Štrigl.
Istrabenz plini Izola: Gregorič (12 obramb), Štavar, Puhanić (1), Jurič, Čolić, Božič 5, Zorič-Stepančič, Žgavec 3, Čosić 7, Redžić 2, Vukovič 1, Ravlija, Velkavrh 3, Konig, Matijaševič, Madžarevič. Trener: Borut Hren.
Najbolši pri M. Braniku: Špelič 6, Verdinek 5 in Kaleb 4 gole, Kastelic 18 obramb.
7-m: IP Izola 2(1), M. Branik 5 (3); izključitve: IP Izola 4, M. Branik 14 minut.